Kauçuk zemin kaplamaları dünya literatüründe kullanım olarak ilk çıktığı yıllarda birim maliyetler ve kullanıcı maliyetleri açısından çok yüksek seviyelerde iken, endüstri toplumlarının bu ürün grubunun sağladığı faydaları keşfetmesiyle birlikte herkesin kullanabileceği düşük maliyetli yüksek faydalar sağlayan bir ürün olarak seri üretimdeki yerini almıştır.

Çocuk oyun parklarında kum yığınlarının bakteriyel ortamlar ve düşük güvenlik sunması yanısıra, çimenlik alanlara kurulan çocuk oyun parkları da benzer handikapları barındırmaktaydı; ancak kauçuk zemin kaplamaları yüksek güvenlik faydaları, uygun maliyetleri ve şık görünümleri ile her geçen gün yaygınlaşmaktadırlar.

 

Kauçuk Zemin Kullanım Alanları

 1. Çocuk oyun parkları, tema parklar, sulu zemin sahip parklar, eğlence parkları,
 2. At padoklarında, ağıllarda ve ahırlarda,
 3. Voleybol sahaları, tenis kortları, basketbol sahaları, çok amaçlı spor sahaları,
 4. Koşu ve yürüyüş yollarında,
 5. Açık ve kapalı spor salonları
 6. Binalarda ve toplumsal yaşam alanlarında akustik ses yalıtımı ve ısı yalıtımı sağlama,
 7. Tüm seviye okulların iç ve dış mekanlarında,
 8. Spor ve golf kulüpleri
 9. Huzur Evleri,
 10. Fitness salonları
 11. Köprüler ve üst geçitlerde
 12. Bina merdiven kauçukları, köprü merdiven kauçukları
 13. Fizik rehabilitasyon merkezlerinde kullanılırlar.

 

Kauçuk Zemin Kullanım Alanları

 1. Çevre dostu hammaddeler kullanarak yerli üretim yerli istihdam katkısını sağlayan firmamız odaklandığı yüksek kalite ürün ve ihracat başarıları ile ülkelere ürünlerini ihraç etmektedir.
 2. .Kauçuk zemin kaplama ürünleri yüksek kaliteyi hedeflerken fayda olarak darbe emme, özel esneme katsayıları ile sadece yaralanma ve spor kazalarını önlemekle kalmayıp bir diğer ifadeyle sağlığınıza pozitif yönde katkı yapan koruyucu sağlık hizmeti sunmaktadır.
 3. Kauçuk zemin kaplama ürünlerinin ömürleri diğer ikame ürünlere kıyasla çok daha uzundur.
 4. Kauçuk zemin kaplama ürünleri yüksek ısı farklarına karşı yüksek mukavemeti ile soğuk ülke iklimleri ve keskin ısı farklarına karşı dayanıklıdır.
 5. Kauçuk zemin kaplama ürünleri siz onlar üzerinde spor yaparken, yürürken ve koşarken size maksimum seviye konfor sunma yanında sağlığınızı korur.
 6. Kauçuk zemin kaplama ürünleri geri dönüşüm olabilmeleri nedeni ile “çevrecidirler”.
 7. Kauçuk zemin kaplama ürünleri üst düzey teknik, mühendislik ve tasarım kabiliyetleri sonucu üretilmesiyle esneklik ve drenaj yetenekleri yoğun kar ve yağmurlardan sonra dahi hijyen, kuruluk ve kaymazlık sunmaktadır.